В останні роки в усьому світі набирає популярність так званий зелений туризм. В цьому відношенні Карпати ідеальне місце для такого виду відпочинку. Гірські вершини, зелені килими лугів, чисте як кришталь повітря, прекрасні пейзажі — притягують в цю область України все нових та нових туристів. Крім природних красот мандрівників чекають прекрасні молочні продукти, натуральний мед, солодкі ягоди.
Невелике село Дземброня (близько трьох сотень жителів) — ідеальне місце для проведення відпустки всією сім'єю на природі.
Легенди маленького села
Назва поселення звучить досить незвично. Про найменування села існує кілька версій. Відповідно до одного переказа, по тутешніх місцях проїжджав польський пан зі своєю дочкою Броніславою. Дівчинка загубилася, і батько довго шукав її весь час вигукуючи: «Де Броня?».
Інша версія пов'язує назву селища з угорським словом, що означає «святкування». Нібито, в стародавні часи гуцули, що населяли цю територію, в свято сонцестояння приносили в жертву невинних дівчат. Однак, історики вважають, що це не більше ніж містична вигадка. Швидше за все мольфари (цілителі, люди, котрі володіли на думку гуцулів надприродними здібностями) приносили на Вухатому Камені білих бичків в жертву своїм богам.
Ще одна легенда пов'язує назву села з зубрами, які за старих часів водилися в цих місцях.
Водоспад
Поблизу гори Смотрич протікає струмок Мунчель, який утворює дивовижний водний потік. Загальна висота водоспаду складає сотню, а найвищий каскад досягає десяти метрів. Це прекрасне місце для фотографій на пам'ять про відвідини природної пам'ятки.
Туристичні маршрути
Від села починається підйом на гору Піп Іван. Сходження на гору справа досить складна. Двадцятикілометровий маршрут під силу не кожній людині. Однак, всі труднощі окупаються з лихвою — по шляху туристи милуються мальовничими пейзажами та гуцульськими стежками, по яких переганяється худоба.
Обсерваторія
Перед піднявшимися на вершину відкривається вид на найбільш високогірну будівлю в Україні — обсерваторію «Білий слон». Свою назву будинок одержав за схожість з найбільшим твариною на землі. Особливо яскраво подібність проявляється в зимовий час. Зараз проводиться повна реконструкція обсерваторії.
Готелі Дземброні
Як доїхати до Дземброні
Можливі маршрути:
• Київ — Житомир — Хмельницький — Чортків — Верховина — Дземброня (642 км)
• Львів — Івано-Франківськ — Ворохта — Верховина — Дземброня (270 км)
• Одеса — Умань — Немирів — Чернівці — Верховина — Дземброня (823 км)
GPS: 48.108143, 24.678673
Автобусний маршрут:
З Чернівці або Івано-Франківська до міста Верховина. Далі на місцевому автобусі до села Дземброня.
Можливий маршрут:
1. Пасажирским поїздом до Ворохти (розклад)
- • Київ-Ворохта
- • Київ-Рахів
- • Львів-Рахів
Приміським поїздом до Ворохти (розклад)
- • Коломия-Ворохта
- • Коломия-Рахів
- • Івано-Франківськ-Рахів
2. З Ворохти на автобусі Івано-Франківськ-Верховина до міста Верховина. Звідти на автобусі до Дземброні.