Ворохта – це мальовниче селище міського типу Івано-Франківської області. Розташоване воно неподалік від Яблоницького перевалу на висоті 850 метрів над рівнем моря. На курорті Ворохти знаходиться центр підготовки українських спортсменів зі стрибків із трампліну, біатлону та лижних перегонів. Неподалік селища знаходяться великі гірськолижні центри Буковель (20 км) та Яблуниця (17 км).
Є кілька версій походження назви цього селища. Згідно з першою версією, назва «Ворохта» походить від слова «ворохи». Так називали раніше дерева, які привозили селяни до благородних солеварень. В одному з письмових джерел 1700 року зазначено: «Ворохи – це дрова для лазень та солеварень». Згідно з іншою версією, селище названо на честь його першого поселенця Мочерняка (Михайла) Ворохти. Переказ каже, що він був воїном, що втік від військової муштри, після чого оселився у цих краях. Михайло Ворохта був дуже талановитим ткачем. І по всій окрузі швидко розлетілася слава про його здібності. Завдяки таланту Михайла Ворохти, у цій місцевості почало дедалі більше поширюватись ремесло ткацтва, і сюди потягнувся різний люд, який почав вирубувати та викорчовувати ліс для розширення житлового простору. Нові житлові ділянки називали іменами їхніх першопрохідців. Деякі з них збереглися досі.
Ворохта має дуже цікаве розташування — вона знаходиться як на схилах карпатських пагорбів, так і в низині. Зі східного боку від селища Татарів Ворохту відокремлює смуга Ребровач, яка повністю заросла ялиновим лісом і тягнеться через полонини Ріжу та Ділок, що знаходяться між Космачем та Ворохтою. Дві інші смуги – Перевал та Буковел – тягнуться від полонини Риж до полонини Озерна та Кострич. Остання вже є Верховинською смугою, що поділяє Ворохту та Верховину. Від Кострича далі йде низка полян та лісів, гора Гомул, полонина Данциш та Пожижевська. І так поступово маршрут наближається до Говерлі. До речі, саме з Ворохти найкраще розпочинати підйом на Говерлу — найвищу гірську вершину України, що знаходиться на висоті 2061 метр над рівнем моря. Північний схил Говерли належить Ворохті, а південний – Ясіні.
У Ворохті збудовано дві дерев'яні церкви. Перша — пам'ятка дерев'яної гуцульської архітектури XVII століття (приблизно 1654—1657 рр.) — церква імені Петра та Павла (перенесена із села Яблуниця у 1780 році). Друга, побудована у 1924-1925 рр., церква Різдва Богородиці. Цікавим об'єктом є аркові залізничні мости (віадуки), зведені тут у XIX столітті. Цими кам'яними мостами проходила перша залізниця.
Гірськолижні траси
З кінця ХІХ століття Ворохта розвивається як спортивно-туристичний центр. Цьому сприяла прокладка до Ворохти влітку 1884 залізниці. У 1930-х роках тут будують кілька пансіонатів для багатих туристів, а у 1957 відкривають гірськолижну школу.
Сьогодні Ворохта є одним з основних центрів туризму Івано-Франківської області, як влітку, так і взимку. Для шанувальників лижного спорту тут є кілька витягів. Біля бази «Авангард» — 300-метровий бугельний та 2-кілометровий крісельний. На горі Маківка — 250-метровий бугельний витяг. Під час зимового сезону встановлюють ще два 100-метрові витяги. Неподалік селища розташована спортивно-туристична база «Заросляк», звідки починається маршрут сходження на найвищу вершину України — Говерлу.
Готелі Ворохти
Як доїхати до Ворохти
Можливі маршрути:
• Львів - Рогатин - Івано-Франківськ - Надвірна - Яремче - Татарів - Ворохта (227 км)
• Івано-Франківськ - Надвірна - Яремче - Татарів - Ворохта (92,6 км)
• Чернівці - Снятин - Косів - Верховина - Ворохта (140 км)
• Чернівці - Снятин - Коломия - Яремче - Татарів - Ворохта (156 км)
• Ужгород - Мукачево - Хуст - Рахів - Татарів - Ворохта (271 км)
GPS: 48.282500, 24.562778