Верховина — місто в Івано-Франківській області розташоване на висоті 620 м над рівнем моря, на березі річки Чорний Черемош. Найближча ж/д станція знаходиться в селищі Ворохта в 31 км.
Селище Верховина до 1962 року називалась селом Жаб'є. Перша письмова згадка датується 1424 роком, коли воно разом з монастирем на річці Рибниця (теперішнє місто Косів) було передане литовським князем Свидригайло в дар місцевому багатієві Владу Драгосимовичу. Існує легенда, що перший поселенець в долині Чорного Черемошу мав прізвище Жабка, від якого й одержало назву колишнє Жаб'є. За іншою версією, тут в заболоченій долині річки водилося багато жаб, звідки і пішла назва поселення. У давнину село поділялося на дві частини: Жаб'є-Ільці та Жаб'є-Слупійка, та мало багато хуторів: Красний Луг, Кривопілля, Волова, Ходак, Віпче, Замагура.
У 1772 році в результаті першого поділу Польщі між Росією, Прусією та Австрією землі теперішнього Верховинського району увійшли до Австрії.
Майнове розшарування, національне гноблення, посилена експлуатація населення гірських сіл викликали масове невдоволення селян. Своєрідною формою боротьби і проявом стихійного протесту селянства проти чинного ладу був опришківський рух. Багато жителів села Жаб'є діяли в загонах Олекси Довбуша, І. Пискливого, Пинті, Бойчука, Баюрака. Масовим явищем серед жителів гірських районів стали скликання віча — нової форми визвольного руху кінця ХІХ століття. У першій половині XIX століття в Жаб'єму та сусідніх селах діяли опришки на чолі з Н. Штолюком.
Під час Першої світової війни в околицях села Жаб'є та інших сіл точилися бої між австрійцями та росіянами. Багато гуцулів воювало у складі австрійської армії, особливо в легіоні Українських січових стрільців. У квітні 1920 року відбулося селянське повстання (отримало назву «Гуцульского повстання»), яке було придушене польською владою. Учасникам Гуцульського повстання 1920 року споруджено пам'ятний знак.
З 1921 до 1939 року Верховина входила до складу Польщі. 17 вересня 1939 на підставі пакту Молотова — Ріббентропа, радянські війська вступили на територію Галичини.
У 1962 році с. Жаб'є було перейменовано в Верховину. Верховиною в Карпатах називають найбільш піднесені ділянки місцевості. Таку назву селища повністю виправдано. Навіть нижня його частина розташована на висоті 620 м над рівнем моря, а більша його частина, яка перебуває переважно в горах — набагато вище. Так, найбільш високогірний присілок Верховини розташований на високому перевалі на висоті 1250 м. Завдяки цьому Верховина вважається одним з найвищих гірських населених пунктів України.
У місті знаходиться музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика. Приватний музей Романа Кумлика розташований в його власному будинку і був організований в 2001 році. Матеріали збирали протягом 30 років — це предмети побуту, старовинний гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів та багато іншого, що дає уявлення про життя гуцулів. Предметом особливої гордості господаря є колекція музичних інструментів. Туристи також можуть відвідати будинок-музей історії створення фільму «Тіні забутих предків». В цьому будинку півтора року жив і працював над фільмом Сергій Параджанов.
У Верховині функціонує табір та школа рафтингу. Відвідувачам пропонується спуск на байдарках, каяках, підйом на вершини Карпатських гір, рибалка та заняття скелелазінням.
Готелі Верховини
Як доїхати до Верховини
Можливий маршрут:
1. Пасажирским поїздом до Ворохти (розклад)
- • Київ-Ворохта
- • Київ-Рахів
- • Львів-Рахів
Приміським поїздом до Ворохти (розклад)
- • Коломия-Ворохта
- • Коломия-Рахів
- • Івано-Франківськ-Рахів
2. З Ворохти на автобусі Івано-Франківськ-Верховина до міста Верховина.
Можливі маршруты:
• Чернівці - Снятин - Косів - Верховина (115 км)
• Івано-Франківськ - Отинія - Косів - Верховина (129 км)
• Івано-Франківськ - Надвірна - Яремче - Ворохта - Верховина (120 км)
• Ужгород - Мукачево - Хуст - Рахів - Ворохта - Верховина (301 км)
GPS: 48.151778, 24.813615
Автобусний маршрут:
- • Івано-Франковськ-Верховина (розклад)