Село Ільці Верховинського району знаходиться в східних Карпатах, на висоті близько 652 метрів над рівнем моря, на перетині доріг. Розташоване воно недалеко від районного центру Верховини, а точніше — тягнеться на відстані шести кілометрів між Верховиною та Ворохтою, на берегах річок Ільці та Чорний Черемош. До однієї з найближчих залізничних станцій в Ворохті відстань становить 26 км.
Цінителі активного способу життя та відпочинку на свіжому повітрі тут завжди можуть знайти чим зайнятися: влітку — збиранням грибів та ягід, взимку — катанням на лижах та сноубордах, походами в гори й катанням на конях цілий рік. У селі є три гірськолижні траси середньої складності (довжиною 700 м та шириною 30-40 м), також два бугельні витяги по 850 метрів.
Перша згадка про село Ільці датується 1745 роком. Дослідники вважають, що назва села походить від р. Ільці, яка бере свій початок в с. Волова. Саме тут проживав за народними переказами ватажок опришків Ілюк. Можна сказати, що село Ільці в історичному плані досліджено недостатньо, як і гуцульський край в цілому. Дослідники Петро Сіреджук і Василь Фриз в своєму нарисі «Чи булу Волоська колонізація Українських Карпат» детально описують виникнення гуцульських сіл і стверджують, що перша історична згадка про Ільцях датується 1662 роком. Відомості про стародавню історію села скупі, відомо, що до 1962 року с. Ільці входило до складу села Жаб'є (нинішньої Верховини), а з 1993 р відокремилося як адміністративна одиниця.
До сих пір в селі діючої залишається одна з найдавніших верховинських церков — церква Пресвятої Трійці. Її розписував відомий український художник Я. Пстрак. Раніше тут проводив богослужіння отець Степан Витвицький, який працював над дослідженнями Гуцульщини, які 1863 р систематизував у своїй етнографічній роботі «Історичний нарис про гуцулів». Ще в селі діє школа-музей імені Теофіла Киселевського.
Також в Ільцях є садиба-музей Галинки Верховинки (Галини Яцентюк, української поетеси, збирачки народного фольклору та карпатської старовини), заснований в її будинку і названий «Вишиванка». Тут зібрані численні вишивки, а також оригінальні старовинні предмети гуцульського побуту.
Серед визначних пам'яток, які можуть відвідувати туристи, пам'ятник героям-визволителям, загиблим під час Другої Світової війни, Могила невідомого солдата, а також поховання євреїв (знаходиться в урочищі Кропів'яне).
Готелі в Ільцях
Як доїхати до села Ільці
Можливі маршрути:
• Чернівці - Снятин - Косів - Верховина - Ільці (121 км)
• Івано-Франківськ - Надвірна - Яремче - Татарів - Ворохта - Ільці (123 км)
• Ужгород - Мукачево - Хуст - Рахів - Ворохта - Ільці (301 км)
GPS: 48.153047, 24.759986
Автобусний маршрут:
- • Івано-Франківськ-Верховина (через Ворохту) (розклад)
Можливий маршрут:
1. Пасажирським поїздом до Ворохти (розклад)
- • Київ-Ворохта
- • Київ-Рахів
- • Львів-Рахів
Приміським поїздом до Ворохти (розклад)
- • Коломия-Ворохта
- • Коломия-Рахів
- • Івано-Франківськ-Рахів
2. З Ворохти на автобусі Івано-Франківськ-Верховина до села Ільці.