Місто Косів — районний центр, розташований на берегах річки Рибниці, притоку Прута. Адміністративно-торговельний центр галицької Гуцульщини.
Археологічні знахідки, зокрема кам'яних сокир та бронзових виробів свідчать про те, що територія сучасного міста була заселена за часів неоліту та міді.
Перші письмові згадки про Косів було знайдено у грамоті литовського князя Свидригайло від 1424 р. Цим документом князь дарував село з монастирем на річці Рибниця Снятинської волості Владу Драгосимовичу. 1565 р. поблизу села виростає місто, засновником якого був снятинський староста Панчинський. Спочатку це місто називалося Риков, потім Косів. Незабаром тут розмістилося 60 сімей, збудували замок. Село ж зберегло назву Старий Косів.
Важливим заняттям місцевих жителів було виварювання солі. Ще 1472 р. тут була шахта солі та найбільша у цій місцевості солеварня. У XVII ст. шахта впала і на її місці утворилося озеро.
Околиці Косова багаті буковими й сосновими лісами та пасовищами-лугами. Землеробство, скотарство, полювання поєднувалися з домашніми промислами, які згодом зросли до рівня ремесла. З давніх-давен Косів був центром гуцульського прикладного мистецтва. Тут розвивалися такі ремесла як різьблення, вишивка, ткацтво, бондарство, мосяжництво, різьблення по кістці та дереву, гончарство. У творах косовських різьбярів отримали розвиток художні традиції майстрів Яворова, Річки, Брустурова. Знаменита зелена косівська кераміка як традиційне ремесло Карпатського регіону XVI-XXI ст. увійшла до списку нематеріальної культурної спадщини України.
Ще на початку ХХ ст. місто Косів стало популярним курортом. У місті було відкрито лікувальний заклад Аполлінарія Тарнавського. Залишки будівель цього закладу можна ще й зараз побачити на території санаторію «Косів».
Пам'ятки Косова в наш час — кілька музеїв, відомий сувенірний ринок у центрі міста, інститут прикладного та декоративного мистецтва. Студенти останнього виготовили цікавий сонячний годинник, встановлений на центральній площі міста. Традиції гуцульської кераміки успішно продовжують сучасні майстри-гончарі, деякі з них пропонують майстер-класи з розпису для туристів.
Готелі Косова
Як доїхати до Косова
Можливі маршрути:
• Чернівці — Снятин — Косів (80 км).
• Івано-Франківськ — Коломия — Косів (98 км).
GPS: 48.320940, 25.092632
Маршрут:
1. Пасажирським поїздом Київ-Рахів до станції Коломия. Далі на автобусі до Косова (30 хвилин).
2. Пасажирським поїздом Київ-Івано-Франківськ до станції Івано-Франківськ. Далі на автобусі до Косова.
3. Пасажирським поїздом до міста Чернівці або приміським поїздом до Вижниці. Далі на одному з автобусів з Чернівців або Вижниці до автостанції Косів.
Автобусні маршрути з міст (розклад по станції):
- • Житомир
- • Київ
- • Кути
- • Львів
- • Москва
- • Підволочиськ
- • Трускавець
- • Чернівці